Szpej.info Dev News

Linki


Archiwa

kwietnia 2009   lipca 2009   sierpnia 2009   września 2009   października 2009   listopada 2009   grudnia 2009   stycznia 2010   lutego 2010   października 2010   stycznia 2011  

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Nowości na stronie


Witajcie,

po długim przestoju w silniku portalu w końcu coś drgnęło. Zmiany na pierwszy rzut oka są kosmetyczne, ale powinny znacząco zwiększyć wygodę korzystania z wyszukiwarki.

Pomimo wielu różnych narzędzi i skryptów automatyzujących proces, najwięcej czasu z tego wszystkiego zajęła zmiana bazy danych. Rzecz dla końcowego użytkownika zupełnie bez znaczenia. Z przeprowadzonych wcześniej zgrubnych testów wyszło, że średnio strony powinny ładować się od 2x do 10x razy szybciej. Jak wyjdzie w praktyce... przekonamy się w najbliższym czasie.

Druga większa zmiana to dodanie dynamicznego wyszukiwania. Zrodził się również pomysł na zupełne usunięcie przycisku "Szukaj". Takie posunięcie jednak, mogłoby spowodować pewne trudności w poruszaniu się po stronie. Dlatego idea po paru dniach upadła.

Jak po każdej "większej" zmianie, przez parę najbliższych dni strona może zachowywać się "dziwnie". Niestety nigdy nie ma dość czasu, aby wszystko przetestować. Stąd prośba, jeżeli natrafisz na jakąś błędną sytuację, nie bądź obojętny i zgłoś ją. Można wysłać maila z opisem na adres: kontakt ;at; szpej.info (;at; = @), napisać komentarz pod tym wpisem lub na Facebooku.

Pełna lista zmian:
- dodanie wyszukiwania dynamicznego
- zmiana producenta bazy danych
- zmiana wyglądu okna z odnośnikiem do facebooka
- zmiana wyglądu bąbelków ze zdjęciami produktów w oknie wyszukiwania
- kosmetyczne poprawki w szczegółach produktów
- poprawienie błędu związanego z sortowaniem produktów po nazwie
- optymalizacja stron pod kątem szybkości ładowania w przeglądarce
- poprawienie innych pomniejszych błędów

Zapraszam do korzystania...

Etykiety: ,

 Komentarze (1)
Komentarze:
Fantastyczna sprawa ta wyszukiwarka! Nasz team DFF ASG jej używa :) super i pozdrawiam
 

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna