Szpej.info Dev News

Linki


Archiwa

kwietnia 2009   lipca 2009   sierpnia 2009   września 2009   października 2009   listopada 2009   grudnia 2009   stycznia 2010   lutego 2010   października 2010   stycznia 2011  

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Garść nowości


Witajcie,

dawno nie było żadnego wpisu. Nałożyło się na to parę faktów. Pierwszy, generalnie nie wprowadzałem żadnych zmian na stronie, a ciągłe prawie identyczne wpisy o aktualizacji sklepów mijały się z celem. Drugi, zaprzestanie wspierania przez bloggera publikowania bloga przez ftp. No i trzeci to czas, którego brakowało do wykonania migracji oraz chęci z powodu opisanego w punkcie pierwszym.

Stwierdziłem, że o aktualizacjach sklepowych oraz pomniejszych przerwach konserwacyjnych będę pisał na profilu facebookowym. Formuła "tablicy" wydaje mi się do tego bardziej adekwatna.

Jak wspomniałem na facebooku, jakiś czas temu postanowiłem przepisać system indeksujący asortyment sklepów. Powodów było co najmniej kilka. Najważniejszy to słabo napisany kod na początku, teraz zaczynał się powoli mścić na mnie. Co to oznacza dla użytkowników strony? Wizualnie niewiele, jednak w przyszłości będzie mi łatwiej dodawać kolejne sklepy. Większą zmianę odczują właściciele sklepów, których indeksuje. System jest znacznie mądrzejszy, została zoptymalizowana komunikacja sieciowa, dzięki czemu w jednym z przypadków udało się ograniczyć ruch z poziomu 2 giga bajtów (sic!) do 280 mega bajtów.

W ciągu ostatniego półrocza udało mi się również opracować mechanizm aktualizacji bazy bez konieczności zatrzymywania pracy portalu. Co powinno zwiększyć trochę komfort korzystania ze strony. Zdecydowałem się również na jakiś konkretny system kontroli wersji (wreszcie), co pozwoli łatwiej zarządzać zmianami w projekcie.

To tyle... miłego wyszukiwania.

Etykiety: , ,

 Komentarze (0)
Komentarze:

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna