Szpej.info Dev News

Linki


Archiwa

kwietnia 2009   lipca 2009   sierpnia 2009   września 2009   października 2009   listopada 2009   grudnia 2009   stycznia 2010   lutego 2010   października 2010   stycznia 2011  

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Synchronizacja bazy i mały komentarz do statystyk


Witajcie,

jak zwykle po okresie około dwóch tygodni zsynchronizowałem bazę z informacjami ze sklepów. Z racji korzystania z nowych (naskrobanych w wolnym czasie) narzędzi mogą pojawić się pewne błędy w danych. Niemniej jednak aktualizacje powinny trwać teraz trochę krócej.

Część z osób korzystających z wyszukiwarki szpeju, na pewno zauważyło na pierwszej stronie pewne "nieścisłości" w statystykach. Złe podpisy do zdjęć produktów czy niewyobrażalnie duże różnice w cenach produktów między kolejnym aktualizacjami. Powodem takiego stanu rzeczy są "podmiany" jednych produktów na inne w witrynach sklepowych. To znaczy przez długi czas w danym miejscu jest trzymany jeden produkt np. replika karabinu, w pewnym momencie sklep z powodów różnych rezygnuje z jego sprzedaży i w to miejsce wkłada inny produkt np. uchwyt na baterie. Tego typu operacja owocuje, widocznymi na stronie głównej anomaliami. Przy tak dużej ilości produktów ciężko ręcznie przejrzeć każdą zmianę, dlatego proszę o wyrozumiałość. W przyszłości postaram się stworzyć rozwiązanie, które wyeliminuje tego typu przekłamania.

Etykiety: ,

 Komentarze (0)
Komentarze:

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna